vízvédelem

Az oxigénhiány okozott halpusztulást a Kis-Balaton egy kisebb tározójában

A kánikula és a szélcsendes idő miatt kialakult algásodás okozta oxigénhiány vezetett az egy hete történt halpusztuláshoz a Kis-Balaton Kazetta nevű tározójában – derül ki a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHN) szerdai közleményéből az első vizsgálati eredményekről.

Magyar innováció segít megelőzni a tömeges halpusztulást

Egyedülálló vízmonitorozó rendszert mutat be a 30. FeHoVa kiállításon az MBH Bank és a MA-HAL.

AM: megvalósult a Hévízi-tó átfogó tóvédelmi programja

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság, konzorciumi partnerei és a helyben élők segítségével több mint 660 millió forint felhasználásával valósult meg a Hévízi-tó és környékének természetvédelmi célú rekonstrukciója – jelentette ki az Agrárminisztérium (AM) természetvédelemért felelős államtitkára csütörtökön Hévízen, az erre irányuló KEHOP projekt zárórendezvényén, amelyről az AM közleményben tájékoztatta az MTI-t.

AM: a vizes élőhelyek kiemelt védelmet igényelnek

A vizes élőhelyek Magyarországon és az egész világon védelmet igényelnek, hiszen a legsérülékenyebb ökoszisztémák közé tartoznak.

AM: rendkívüli jelentőségű az egyedülálló vizes élőhelyeink helyreállítása

Magyarország teljes területének több mint negyede természetközeli állapotban maradt fent, amely Európa országaihoz viszonyítva egyedülálló, az ország területének 21 százaléka Natura 2000 terület, 9 százaléka pedig védett természeti terület – mondta Rácz András, az Agrárminisztérium (AM) természetvédelemért felelős államtitkára “A Fertő-táj természetes élőhelyeinek komplex helyreállítása és fejlesztése” című KEHOP projektzáró rendezvényen szerdán Sarródon, a tárca tájékoztatása szerint.

V. Németh Zsolt: a víz különleges, értékes természeti kincs

A víz különleges, értékes természeti kincs, ezért a kormány a víziközmű-hálózatok karbantartására kiemelt figyelmet fordít a következő években – mondta az Energiaügyi Minisztérium víziközmű-ágazatért felelős államtitkára szerdán Kecskeméten a vármegyeszékhely, valamint a szomszédos Ballószög és a Bácsvíz Zrt. konzorciumában zajló projekt eddigi munkálatait bemutató rendezvényen.

Szigorították a vízkorlátozási intézkedéseket Dél-Franciaországban

Újabb vízkorlátozási intézkedések léptek életbe szerdán a dél-franciaországi Pyrénées-Orientales megyében, ahol a történelmi szárazság miatt a legmagasabb szintű riasztást léptette életbe a prefektúra.

Növelik az árvízi biztonságot a Közép-Tisza völgyében

Az árvízi biztonság növelését szolgáló projektet valósít meg a Közép-Tisza völgyében az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) és négy területi vízügyi igazgatóság konzorciuma az Európai Unió és a magyar állam 7,459 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásával – közölte a konzorciumi tag Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) hétfőn közleményben az MTI-vel.

Kék bolygó – Áder János: a huszonegyedik század a víz évszázada lesz

Vízről, szennyvíztisztításról és vízbázisvédelemről beszélgetett Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó című podcastjának hétfői adásában Kovács Károllyal, a vízellátást szolgáló létesítmények tervezésével, kivitelezésével és hozzájuk kapcsolódó technológiákkal foglalkozó magyar Pureco Kft. ügyvezetőjével. Kovács Károly elmondta, Afrikában, Ghánában fejenként 50-70 dollárból az egészséges ivóvízhez való hozzájutást és a képződő szennyvíz megfelelő tisztítását is meg tudják valósítani.

Áder János: a Kárpát-medencében drasztikus hatásai lesznek a klímaváltozásnak

A klímaváltozás következményei a Kárpát-medencében az előrejelzettnél hamarabb érezhetők lesznek, drasztikus változások várhatók – mondta Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke a Föld napja alkalmából a Mathias Corvinus Collegium által szervezett rendezvényen, Budapesten szombaton.