rovar

Nagy István: a rendszeres mézfogyasztás az élhetőbb jövőért tett lépés

A rendszeres mézfogyasztás az élhetőbb jövőért tett fontos lépés – jelentette ki az agrárminiszter az Európai Mézes Reggeli – Legyen minden nap mézes nap című program központi eseményén, Szihalmon pénteken.

Figyelem – Lódarazsak a Badacsonyon

Többen jelezték Igazgatóságunk felé, hogy a Badacsonyon az Egry József-kilátó és a Ranolder-kereszt között, az Országos Kéktúra útvonala menti fákon több lódarázsfészek is található.

Rovarölőszer hatására kevésbé találják meg a virágillatokat a poszméhek

A rovarirtószerek elterjedt használata miatt a kutatók egyre jobban aggódnak azok környezeti és egészségügyi hatásai miatt.

Rovarölőszer hatására kevésbé találják meg a virágillatokat a poszméhek

A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézete (ATK NÖVI) kimutatta, hogy a rovarirtószerrel kezelt poszméhek később indulnak megkeresni, és kisebb valószínűséggel találják meg a tesztelt virág-illatanyagot.

Hogy kerül 60 lepkefaj a lakótelepre?

Magyarország lakosságának több mint kétharmada városban él. A városi zöldfelületek természetalapú megközelítése számos fontos területre gyakorol jótékony hatást, mint például a klímavédelem, fajvédelem, városi természetvédelem, oktatás, turizmus, vízmegtartás.

MME: nem kell félni az ártalmatlan tőrösdarazsaktól

Májustól lehet számítani a termetes tőrösdarazsak feltűnésére, de ezek a rovarok az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek – figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME).

Rovaralapú megoldások kutatásában működik együtt az Agroloop és a Széchenyi István Egyetem

A rovaralapú megoldások közös kutatására és fejlesztésére kötött együttműködési szándéknyilatkozatot a rovarfehérje-gyártó Agroloop és a győri Széchenyi István Egyetem – olvasható a két szervezet közös közleményében, amelyet kedden juttattak el az MTI-nek.

AM: több mint 50 rovarhotel segíti a gyermekek környezeti nevelését

A szemléletformálást a legkisebb korosztály körében érdemes elkezdeni – mondta az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint a tárca természetvédelemért felelős helyettes államtitkára a Zöld Dunakanyar Program keretében megvalósuló rovarhotel projekt átadóján Vácon.

Az ivermektin káros környezeti hatásaitól segít megóvni az élővilágot az ÖK kutatási projektje

A legeltetett állatokat féreghajtó szerekkel kezelik, amelyek a természetbe kijutva veszélyt jelentenek a helyi rovar- és madárvilágra. Erre a problémára keresnek megoldást a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont (HUN-REN ÖK) ökológusai, akik a Life for Bugs and Birds elnevezésű kutatási projekt során azt vizsgálják, miként lehet elkerülni az ivermektin hatóanyag-tartalmú szerek kijutását a természetbe.

Házi készítésű méhecskehotelekkel és darázsgarázsokkal lehet segíteni a beporzó rovarokat

Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhecskehoteleket és darázsgarázsokat, amelyekkel erkélyen, ablakpárkányon is hatékonyan lehet segíteni már kora tavasztól a szelíd beporzók szaporodását – tájékoztatta a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az MTI-t hétfőn.