Látott már 6 millió darab napelemet egy képen?
A CHN Energy befejezte Kína legnagyobb egyhelyszínes napelemprojektjét, a Mengxi Lanhai-t, amely 3 GW teljesítményével a világ második legnagyobb napelemes erőműve lett.
A CHN Energy befejezte Kína legnagyobb egyhelyszínes napelemprojektjét, a Mengxi Lanhai-t, amely 3 GW teljesítményével a világ második legnagyobb napelemes erőműve lett.
Egy brit kutatás szerint a napelemekkel felszerelt ingatlanok átlagosan 3,5-7,1%-os árprémiumot kínálnak, különösen a legalacsonyabb és legmagasabb árkategóriákban, amit meta-tanulási algoritmusok és hedonikus árképzési modellek segítségével állapítottak meg.
Az Indielux és az EPP Solar bemutatta a világ legnagyobb, 6 kW-os csatlakoztatható napelemes rendszerét, amely energiatárolási opcióval és egyszerű, villanyszerelő nélküli telepítéssel érhető el.
A Napenergia Plusz program keretében már több mint 1300 háztartás fejezte be fejlesztését, a támogatások összértéke pedig hamarosan eléri a 84 milliárd forintot, hozzájárulva a zöldenergia terjedéséhez Magyarországon.
Az Alkotmánybíróság hamarosan dönthet az 1111 napelemes beadványról, amely a szaldóelszámolás szabályozását és a megújuló energiahasználat ösztönzését is alapjaiban befolyásolhatja.
Új pályázat segítheti az akkumulátoros energiatárolók hazai elterjedését.
Indiai kutatók szerint a tetőtéri napelemek nappal növelhetik, éjjel pedig csökkenthetik a városi hőmérsékletet, miközben javítják a légköri keveredést és mérséklik a légszennyezettséget.
Franciaország legrégebbi fotovoltaikus rendszere 31 év után is meghaladja a gyártói teljesítménygaranciát.
Az átviteli rendszerirányító MAVIR frissített adatgyűjtése szerint november elsejére összesen 7351 megawattot tett ki a hazai napenergia kapacitás. A beépített teljesítményből közel 4000 megawattot az ipari létesítmények, mintegy 2630 megawattot pedig a háztartási napelemes rendszerek adtak. A magyar naperőművi bővülés így a harmadik egymást követő évben múlja felül jelentősen az 1 gigawattot – jelentette be pénteken megjelent Facebook-bejegyzésében az Energiaügyi Minisztérium (EM).
Ausztrál kutatók olyan technológiát fejlesztettek ki, amely lehetővé teszi a napelemek számára az éjszakai energiatermelést