Frisomat

Acélcsarnok: egy zöldebb építési megoldás

A fenntarthatóság témája és a körforgásos gazdálkodási elvek egyre szélesebb vállalati körökben hódítanak teret. A kereskedelmi és gazdasági szférákban is többen ismerik fel ennek versenyképességet, szervezeti hatékonyságot növelő aspektusait. A több mint 45 éves acélgyártási tapasztalattal rendelkező Frisomat mára ezeket az elveket nem csak saját folyamataiban alkalmazza, de acélszerkezeteivel „tovább is adja” ügyfeleinek a zöldebb működés lehetőségét.

Apró „zöldek” környezetbarát acélcsarnokban

Hőszigetelés, hőszabályozás, páralecsapódás elkerülése, megfelelő fényviszonyok vagy éppen az arra kiválóan alkalmas tetőn elhelyezett napenergia hasznosító eszközök – ezek mind megoldhatók a csekély környezetterheléssel gyártható és építhető könnyűszerkezetes acélcsarnokokban. Számos hasznos jellemző mellett nézzünk egy új, „zöld a zöldben” megközelítést is!

Hol takaríthat meg energiát, aki acélcsarnokot épít?

Építkezéssel járó telephely bővítéskor az épület típusról való döntéssel a beruházó nem csak arról dönt, hogy mennyire lesz energiatakarékos a későbbi működés, hanem arról is, hogy addig mennyi energia fogy, míg maga az épület elkészül. Talán meglepő, de egy könnyűszerkezetes acélcsarnok teljes életciklusát tekintve számos helyen energiatakarékosabb más technológiával épülő társainál. Lássuk!

Építőipar: mitől lesz a csarnoképítés környezetkímélő

Min múlik, hogy az építőipari termelés, vagy például egy acélcsarnok építése környezetbarát legyen – csupán címszavakban: gyártástechnológián, a megújuló energiafelhasználáson, az újrahasznosítható alapanyagon, az optimalizált anyaghasználaton és fuvaron, esetleg a költséghatékonyságot kínáló standardizált megoldások alkalmazásán. Nézzük részletesebben!