Bécsi klímakertészek – Új szakma egy zöldebb, fenntarthatóbb városért
A környezetvédelem és a fenntarthatóság jegyében a bécsi kertépítők egy klímabarát kertészeti továbbképzésre hívják fel a figyelmet.
A környezetvédelem és a fenntarthatóság jegyében a bécsi kertépítők egy klímabarát kertészeti továbbképzésre hívják fel a figyelmet.
Bécs városa újabb lépést tett a fenntartható és élhető városi környezet megteremtése felé. A helyiek által Grätzl-nek nevezett lakónegyedekben mostantól zöld oázisok jönnek létre a Grätzloase program keretében.
Kereken 70 birka tartja karban a Duna-sziget északi részének növényzetét, leváltva a gépi fűnyírást. Megérkezésük óta, szorgalmas munkájukkal közel 6 hektárnyi területet nyírt le a “szigeti-gyapjasok“ közkedvelt csapata.
Bécsi polgárok igényelték, hogy telepíthessenek napelemet az erkélyükre a városvezetés hozzájárult.
2026-ban kezdheti meg működését Bécs első mélységi geotermikus erőműve, amely mintegy húszezer háztartást láthat majd el klímasemleges távhővel.
Mindenki zöldít, parkosít, de vajon megéri az árát? Erre a kérdésre ad pontos választ a Greenvaluation szoftver, amely a zöldterületek és -felületek pénzbeli értékét számolja ki. Így már telepítés előtt kiderül, megéri-e a zöldfal vagy a tetőkert a beruházást.
Hamvasztás nélküli természetközeli temetést tesz lehetővé az az „élő koporsó”, amelyet a héten mutatott be a Bécsi Temetkezési Vállalat.
Minimalizálják a szén-dioxid kibocsátást a kezdeményezéssel.
Ősziesen hulló sárga falevelek és kiégett mezők csúfítják el a nyári tájat Európa-szerte. A klímaválság okozta aszály nem kíméli szomszédainkat sem.
A forró napok számának növekedésével párhuzamosan évente 10-15 százalékkal nő a bécsi távhűtés ügyfeleinek száma. A mostani 200 megawattos kapacitást 2030-ra 350 megawattra szeretnék bővíteni.